Benzer Çizgi filmler


KuklaGiller Oduncu Salih Yin mi Yimen mi Style

Oduncu Salih’den Yin mi Yimen mi sahneleri. Yok böyle bi’ dayak, anam anam. Yin mi Yimen mi, Yinmi Yimenmi Salih Usta. Salih abiden Yin mi Yimen mi Gangnam Style şeklinde Yin mi Yimen mi izle.

Babası da dedesi de hatta dedesinin dedesi de oduncuydu Salih’in. Odun sevgisi genlerine işlemişti Salih’in. İlköğretim hayatı boyunca minyon yapısı nedeni ile hep itilip kakılan Salih, bir gün bir kavgada eline geçirdiği bir odunla kendini savunurken ilk defa birini dövebildiğini fark eder. Artık odun onun için sadece sevdiği bir şey değil bir hayat felsefesi bir yaşam biçimi olmuştur.

1973 Kayseri doğumlu Oduncu Salih’in annesi Çankırı babası Çorumludur. İlkokulu Kırşehir’de, ortaokulu da Yozgat’da okudu. Çocuk yaşlarda tahta oyuncaklarla büyüdü. O yıllarda her çocuk bir bisiklet hayal ederken oduncu Salih tahtadan yapılmış metal tekerlekli bir tornet isterdi babasından.

Babası da dedesi de hatta dedesinin dedesi de oduncuycu Salih’in. Odun sevgisi genlerine işlemişti Salih’in.  İlköğretim hayatı boyunca minyon yapısı nedeni ile hep itilip kakılan Salih, bir gün bir kavgada eline geçirdiği bir odunla kendini savunurken ilk defa birini dövebildiğini fark eder. Artık odun onun için sadece sevdiği bir şey değil bir hayat felsefesi bir yaşam biçimi olmuştur.


Oduncu Salih İçin 5. Element Odundur…

Herkes için doğada 4 temel element vardır (ateş, su, hava, toprak) Oduncu Salih için ise 5 element vardır. Onun için 5 elementin ilki de odundur. Gençlik yıllarında opera, bale, tiyatro gibi sahne sanatlarına ilgi duysa da hiçbiri odun sevgisinin önüne geçememiştir. Orta okulu bitirir bitirmez kendi odun tezgahını açar İstanbul’da… Odundan çok iyi anladığı için kısa sürede oduncular içerisinde fark edilir ve hızla işleri büyütür. Sadece kışlık odun değil, kavgada kullanılmak üzere de odun satmaktadır oduncu Salih. Kuklagiller’e haber olması ve ilk kez ekranlara çıktığı tarih ise 2012’nin sevgililer günü arefesinde olmuştur. Sevgililer gününe özel odun kampanyası ile Kuklagiller’e haber olan oduncu Salih daha ilk haberinde dikkatleri üzerine çekmiş ve bugünlerde bir fenomen olacağının sinyallerini vermiştir.

Oduncu Salih’i zirveye taşıyan olay ise Doktorlara şiddetin konuşulduğu günlerde bir doktoru dövüp bunu ekranda utanmadan sıkılmadan anlatmasıdır. Yaptığı hareketi kimse onaylamasa da kendine özgü anlatım tarzı ile sevilen bir karakter olmuştur. Doktorlar konusundaki cahilce tavrının nedeni ise; Bir ağacın altında kalan babasını hastanede kaybetmesidir. O gün babasını kurtaramadığı için doktorları halen sevmez ama yine de doktorlara karşı şiddetin yanlış olduğunu Kuklagiller’in de yardımı ile artık anlamıştır.

 

Oduncu Salih “yin mi yimen mi yin mi yimen mi” demesi ile kısa sürede fenomen oldu…
Hayatı boyunca odun veren ama prensiplerinden ödün vermeyen Salih usta sesiyle, hareketleriyle ve bozuk plak gibi takılıp “yin mi yimen mi yin mi yimen mi” demesi ile milyonların sevgisini kazanmış, Türkiye’nin en meşhur oduncusudur günümüzde. 7’den 70’e her yaş grubundan hayranları olan Oduncu salih kendisinden imzalı odun isteyenleri kırmaz ve imzalar verir. Kuklagiller’in en sevilen karakterlerinden olan Oduncu Salih’in odun kampanyaları ve dayak hikayeleri devam edecek. Onu izlemeye devam edin.

GD Star Rating
loading...
KuklaGiller Oduncu Salih Yin mi Yimen mi Style, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

oduncu salih usta, kuklagiller oduncu salih usta, oduncu salih
5. Element, anam anam, annam anam, Çorumlu Oduncu Salih, gangnam style, KuklaGiller Oduncu, KuklaGiller Oduncu izle, kuklagiller Oduncu Salih, KuklaGiller Oduncu Salih izle, KuklaGiller Oduncu Salih videosu, Oduncu Salih, Oduncu Salih usta, oduncu salih Yin mi Yimen mi, Salih usta, Türkiye’nin en meşhur oduncusu, verecen zopayı, Yin mi Yimen mi, yin mi yimen mi yin mi yimen mi, Yinmi Yimenmi, zopa,
Yorum Yap
Ad Soyad:
E-Mail:
Mesajınız:

Çizgi Film Yorumları
    Bu çizgi filme hiç yorum yapılmadı.
Sponsor Bağlantılar
Sponsor Bağlantılar